M I G A W K I

 • ŚWIĘTUJEMY WAŻNE ROCZNICE DLA POLSKI

  W środę 8 maja 2019 roku odbyła się  w naszej szkole uroczystość z okazji 228. Rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, 79. Rocznicy zbrodni katyńskiej i 84. Rocznicy kapitulacji III Rzeszy (zakończenia II wojny światowej w Europie).  Akademię poprowadzili wspólnie Maja Jakubiak i Maciej Osiecki, oboje z klasy 6. Po odśpiewaniu hymnu państwowego, uczniowie z klas 4-7 przedstawili montaż słowno – muzyczny, w którym zawarli najważniejsze fakty wyżej wymienionych wydarzeń.

  3 maja 1791 roku  Sejm uchwalił konstytucję, która oficjalnie była pierwszą w Europie i drugą na świecie tego typu ustawą zasadniczą. Konstytucja 3 Maja miała zreformować i wzmocnić państwo, które było już okrojone po I rozbiorze. Mimo że Konstytucja nie weszła w życie, to w sensie symbolicznym dawała Polakom siłę podczas 123 lat niewoli i do dziś jest jedną z najpiękniejszych kart naszej historii.

  Katyń to symbol śmierci polskich oficerów i policjantów II Rzeczypospolitej bestialsko zamordowanych przez sowieckie NKWD (Ludowy Komisariat Spraw Wewnętrznych) wiosną 1940 roku. Ich szczątki spoczywają w Katyniu, Miednoje, Charkowie i innych nieznanych dotąd miejscach sowieckiej ziemi. Katyń to rana głęboko tkwiąca w sercach i umysłach wielu tysięcy polskich rodzin dotkniętych tą największą tragedią, jaka wydarzyła się na Wschodzie w okresie II wojny światowej. Katyń to słowo przez wiele lat zakazane, okryte tajemnicą, powodujące wiele żalu           i goryczy.

  8 maja przypada 74 rocznica podpisania przez  Niemcy bezwarunkowej kapitulacji, która skończyła trwającą od 1 września 1939 r. wojnę w Europie. Należy przypominać naszą historię, ponieważ część Rosjan twierdzi, że II wojna światowa rozpoczęła się w 1941 roku, jeśli nie będziemy o nią dbać to szybko może się okazać się, że to Polacy rozpoczęli II wojnę światową, z ofiar staniemy się zbrodniarzami.

  Kolejnym etapem uroczystości było wspólne odśpiewanie pieśni patriotycznych: Oda do wolności, O mój rozmarynie, Serce w plecaku. Tę część uroczystości poprowadziła Zuzia Jakubiak (z 4 klasy), pięknie zapowiadała następujące po sobie utwory, dodając krótkie informacje na temat każdego dzieła.

  Dziękujemy wszystkim za udział w naszej uroczystości.

   

  Zapraszamy do naszej galerii

   

   
 • DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY 2019

  W dniu 7 marca w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Kupiskach odbył się dzień otwarty. Spotkanie  rozpoczął  Dyrektor – Pan Karol Łebkowski, który powitał zebranych oraz przedstawił ofertę edukacyjną . Uczniowie  naszej szkoły mają duże możliwości, aby rozwijać swoje zainteresowania  w różnych dziedzinach i osiągają znaczące sukcesy.

  Kolejnym punktem programu  był spektakl pt. ,,Kopciuszek’’, przygotowany pod kierunkiem Pani Małgorzaty Nasiadko i Pani Doroty Wierzbowskiej. Przedstawienie odbyło się na tle bogatej scenografii z wykorzystaniem licznych rekwizytów. Młodzi aktorzy wystąpili w oryginalnych kostiumach oddających klimat epoki. Sztuce towarzyszyła nastrojowa muzyka oraz taniec. Ta znana baśń przekazywała wiele uniwersalnych wartości, skłaniała do głębszych refleksji, a także dostarczyła przyjemnych wrażeń.

  Dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klasy I i II zaprezentowały układy taneczne.

  Po części artystycznej, Sekretarz Gminy Łomża, Pani Dorota Pazik,  wręczyła  Stypendia Wójta Gminy Łomża za osiągnięcia naukowe i sportowe. Rodzice wyróżnionych uczniów otrzymali listy gratulacyjne.

    Podczas spotkania rozstrzygnięty został Gminny Konkurs Plastyczny ,,Karta Seniora’’.Zwycięzcy i uczestnicy otrzymali  nagrody  i dyplomy ufundowane przez organizatora. Po uroczystości gości zaproszono do zwiedzania szkoły. W salach lekcyjnych  czekali na nich nauczyciele i uczniowie z ciekawymi propozycjami. Były gry i zabawy dydaktyczne z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu oraz innych pomocy naukowych. Rodzice mieli możliwość spotkania i rozmowy ze specjalistami pracującymi w szkole.

    Mamy nadzieję, że wszyscy, którzy uczestniczyli w dniu otwartym, opuścili naszą placówkę zadowoleni i przekonani, że to dobre miejsce edukacji ich dzieci. Zapraszamy do Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kupiskach!

   

  Zapraszamy do naszej galerii

   

  Zapraszamy na film z przedstawienia "Kopciuszek"

   

   

   

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt według ustawień przeglądarki. Akceptuję użycie cookies na tej stronie.