DĄB NIEPODLEGŁOŚCI

3 października 2018 roku społeczność szkolna uczestniczyła w uroczystości związanej  z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Na skwerku przed szkołą, obok głównego wejścia, został posadzony symboliczny Dąb, przekazany przez Nadleśnictwo Łomża. Odsłonięta została również pamiątkowa tablica. Wykład na temat działalności Polskiej Organizacji Wojskowej na terenie gminy Kupiski w okresie I wojny światowej, wygłosił pan Czesław Rybicki, znawca historii regionu.

Następnie w sali gimnastycznej odbył się koncert patriotyczny w wykonaniu Sary Konert zespołu 5TKA. Utwory przybliżyły zebranym postać Jadwigi Dziekońskiej, lokalnej bohaterki.

Rozstrzygnięto też Gminny Konkurs Plastyczny pt. Wojna obronna Polski w 1939 roku. Najlepsze prace, w ośmiu kategoriach, zaprezentowano na specjalnych tablicach. Nagrody ufundowała firma St. Majewski Spółka Akcyjna Sp. k. W dalszej kolejności wszystkich zaproszono na smaczne ciasto i kawę.

Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy pomogli nam w organizacji uroczystości i zaszczycili nas swoją obecnością.

 

Zapraszamy do naszej galerii

PREZENTACJA PRAC - CZ.I

 

PREZENTACJA PRAC - CZ.II

 

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt według ustawień przeglądarki. Akceptuję użycie cookies na tej stronie.