UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

3 września 2018r. uczniowie rozpoczęli kolejny rok szkolny. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą  w kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej w Kupiskach, po czym zgromadzeni przeszli do sali gimnastycznej, w której odbyła się jej dalsza część. Przybyłych gości, uczniów, rodziców i nauczycieli powitali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Następnie prowadzący  przekazali głos panu dyrektorowi – K. Łebkowskiemu, który serdecznie powitał społeczność szkolną oraz gości, p. P. Kłysa – wójta gm. Łomża, p. B. Jackowską – radną gm. Łomża, p. A. Karwowską – przewodniczącą RR oraz proboszcza parafii – ks. Z. Kuczewskiego.

 

 Pan dyrektor w swoim wystąpieniu  przypomniał  wydarzenia września 1939r.  i  zapewnił, że w szkole żywa będzie pamięć o tych, którzy 79 lat temu oddali  swoje życie za ojczyznę, bronili jej honoru, wpisali się w karty  historii Polski wielkością i sławą. Poległych uczczono minutą ciszy.

  Pan dyrektor przedstawił też wychowawców poszczególnych  klas, powitał nowych nauczycieli, młodzieży życzył sukcesów edukacyjnych, a pedagogom radości z wykonywanego zawodu i zapału do pracy.

            Następnie głos zabrał p. P. Kłys – wójt gminy Łomża. Przyłączając się do życzeń, wyraził nadzieję, że nauka dla uczniów będzie nie tylko obowiązkiem, ale przede wszystkim źródłem przyjemności i satysfakcji.

            Na zakończenie  zaproponowano młodzieży wysłuchanie piosenki z repertuaru kabaretu OT.TO  pt.: „Wakacje”, aby nie żałowała dwumiesięcznej, słodkiej laby, gdyż „za rok znów będą wakacje”. I tym miłym akcentem obwieszczono rozpoczęcie nowego roku szkolnego, a uczniów zaproszono do klas  na spotkanie z wychowawcami.

           

Zapraszamy do naszej galerii

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt według ustawień przeglądarki. Akceptuję użycie cookies na tej stronie.