„Witaj Maj, Trzeci Maj...”

27 kwietnia 2018r. uczniowie naszej szkoły podczas akademii uroczyście uczcili wielkie wydarzenie, jakim było uchwalenie Konstytucji 3 Maja.

W tej uroczystości oprócz uczniów i nauczycieli wziął udział Pan Piotr Kłys - Wójt Gminy Łomża oraz rodzice.

Uczniowie przypomnieli o ważnych dniach dla każdego Polaka: 1 maja – Święto Pracy, 2 maja – Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej, oraz 3 maja – Święto Konstytucji 3 Maja. Radość i szczęście Polaków z powodu tych dni wyrazili młodzi aktorzy z klasy VI w recytacjach podniosłych utworów poetyckich oraz w piosenkach i pieśniach patriotycznych.

Po ostatniej odśpiewanej pieśni głos zabrał Pan Karol Łebkowski – dyrektor szkoły, dziękując za piękne przygotowanie akademii młodzieży oraz nauczycielom Pani Hannie Zawalich i Panu Sławomirowi Dębkowi.

Przy tej okazji naszym uczennicom z kl. VII Marcie i Natalii zostały wręczone stypendia Wójta Gminy za osiągnięcia w nauce. Wręczone zostały również dyplomy dla uczniów naszej szkoły, którzy  wzięli udział w konkursach organizowanych przez Szkołę Podstawową w Wygodzie z okazji 45-lecia Gminy Łomża.

Na zakończenie uroczystości głos zabrał Pan Wójt Piotr Kłys dziękując za udział w konkursach i przypominając czym jest patriotyzm.

Zapraszamy do naszej galerii

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt według ustawień przeglądarki. Akceptuję użycie cookies na tej stronie.