WYCIECZKA DO NOWOGRODU

1 października 2018r. uczniowie klasy IV, Va i Vb wraz z wychowawcami udali się do Muzeum im. Adama Chętnika w Nowogrodzie.

            Młodzi ludzie mogli podziwiać chałupy przywiezione  z najodleglejszych zakątków naszego kraju. Podziwiali też stroje ludowe z rożnych regionów Polski, dawne zwyczaje i obrzędy. Odwiedzili kuźnię, młyn, zabudowania gospodarcze, piec chlebowy, wiatraki. Przybyłych najbardziej zafascynowało wyposażenie wnętrza chat: drewniane balie, różne żelazka, piece, kufry, krosna, cebrzyki, blaszane kwarty; wielkie, puchowe pierzyny; plecione, haftowane i wyszywane fatałaszki. Wszyscy przenieśli się w odległe czasy, tak różne od współczesnych.

Miłym akcentem było wspólne ognisko z kiełbaskami, które zintegrowało młodzież.

            Wycieczkę do muzeum należy zaliczyć do udanych. Młodzież wróciła zadowolona, wyposażona w wiedzę nt. minionych czasów. Wyjazd wpisuje się w edukację regionalną. Piękno i bogactwo kulturowe własny regionu należy poznawać od najmłodszych lat. Podróż w zamierzchłe czasy na pewno długo pozostanie w pamięci uczestników wycieczki.

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt według ustawień przeglądarki. Akceptuję użycie cookies na tej stronie.